למתקשים לתרום ב paybox
פנו ב"צור קשר" ונחזור אליכם

ynet: חשש לעיכובים נוספים ברכבת הקלה: עיריית רמת גן מבקשת לעכב את הקו הסגול

Share on facebook
Share on twitter

תקופת הקורונה מייצרת גם הזדמנויות לשיפור פני העיר ולתכנון נכון יותר. בסדרת כתבות חדשה נתמקד כל פעם בנושא אחר, והפעם: העירייה משקיעה רבות בשבילי אופניים וזה טוב ויפה אך לא מספיק. לא פעם נאלצים הרוכבים לעבור לכביש או למדרכה. הפתרון: רשתות שלמות של שבילים. זה אפשרי, קחו את סביליה כדוגמה

ynet: חשש לעיכובים נוספים ברכבת הקלה: עיריית רמת גן מבקשת לעכב את הקו הסגול הדמיית עבודות הקו הסגול (נת\"ע)
בשל סלילת כביש שתוכנן לפני עשרות שנים בשכונה חדשה ברמת גן, העירייה עלולה לעכב את סלילת הקו הסגול של הרכבת הקלה כך שייפתח שנה וחצי אחרי המתוכנן. לפי חוות הדעת של נת"ע, האחראית על הרכבת הקלה, דחיית הטיפול בכביש המתוכנן תגרור עיכוב בפרויקט הקו הסגול של הרכבת שאמור לעבור באזור לאוקטובר 2027 ועלות האיחור יעמוד על מיליוני שקלים.
ynet: חשש לעיכובים נוספים ברכבת הקלה: עיריית רמת גן מבקשת לעכב את הקו הסגול כביש המריבה ברמת גן(מתוך אתר נת"ע)
ynet: חשש לעיכובים נוספים ברכבת הקלה: עיריית רמת גן מבקשת לעכב את הקו הסגול כביש המריבה ברמת גן(מתוך אתר נת"ע)
הקו הסגול אמור לקשר בין קריית אונו ויהוד למרכז תל אביב, דרך אוניברסיטת בר אילן, בית החולים שיבא, ושוק הכרמל. אורך הקו הצפוי כ-29 קילומטרים במפלס הקרקע, והוא יכלול 45 תחנות.
ynet: חשש לעיכובים נוספים ברכבת הקלה: עיריית רמת גן מבקשת לעכב את הקו הסגול (מתוך אתר נת"ע)
ynet: חשש לעיכובים נוספים ברכבת הקלה: עיריית רמת גן מבקשת לעכב את הקו הסגול הדמייה של נת"ע לאזור המיועד(מתוך אתר נת"ע)
גם נת"ע, החברה שאחראית כאמור על סלילת הרכבת הקלה, הגישה תגובה לבית המשפט בדמות חוות דעת על אורך הטיפול בפרויקט הכביש, שממנה עלה כי זמן העבודות יחד עם פרסום מכרז ובחירת קבלן יגיע ל-30 עד 33 חודשים. כך, הפרויקט יסתיים רק בשנת 2024 ועלותו תעמוד על 25 עד 30 מיליון שקלים.
לפי חוות הדעת שהגישה נת"ע, ייגרמו עיכובים משמעותיים בפרויקט הקו הסגול כולו: ייעצר הביצוע בכל המקטע הצפוני והקבלן יפוצה, שלב הבדיקות הרוחביות יידחה משום שלא ניתן לדלג על מקטעים חסרים, וכך במקום לוח הזמנים הנוכחי שאמור להביא להפעלה מסחרית במרץ 2026, הפעלת הקו תידחה לאוקטובר 2027 – דחייה של יותר משנה וחצי. ההערכה היא נזק של מאות מיליוני שקלים לנוכח הדחייה בפרויקט הכולל עלויות ישירות כמו פיצוי לקבלנים ועלויות עקיפות למשק בעקבות דחיית פרויקט הענק.
"התנהלות שרירותית וחסרת אחריות של גופים ממלכתיים היא אחת הסיבות המשמעותיות לעיכובים בקידום פרויקטים גדולי ממדים שכאלה. מקרה זה הוא דוגמה מובהקת לכך", נכתב בתגובת נת"ע. החברה אף ציינה כי רמת גן לא עומדת בסיכומים אחרים מולה כמו ההסכם לשיפור מערכת הניקוז העירונית שגרמה גם השנה להצפות בתחנת ביאליק הנבנית במסגרת פרויקט הקו האדום.
ynet: חשש לעיכובים נוספים ברכבת הקלה: עיריית רמת גן מבקשת לעכב את הקו הסגול הכביש בשכונת קריניצי החדשה(מתוך אתר נת"ע)

זה הזמן להזכיר את התוצאות של הדו גלגלי בלי דין וחשבון, בלי רישיון, בלי טסט ובלי ביטוח ובלי מספר זיהוי

מה העמותות באמת רוצות לעשות לתחבורה בתל אביב וזה בלי שאר הערים בישראל

עיריית תל אביב, גופים עירוניים, עמותות ומלכ"רים והמחדל של הדו גלגלי בלי דין וחשבון

עיריית תל אביב, גופים עירוניים, עמותות ומלכ"רים והמחדל של הדו גלגלי בלי דין וחשבון עשו יד 1 נגד התושבים ותראו מה רשום ב pdf הבא. לא מספיק העמותות מחליטות בשבילכם/ן שהם/ן לא הרוב, אבל עכשיו נותנים להם/ן עוד מתנות על חשבון הציבור.

קרא עוד »