למתקשים לתרום ב paybox
פנו ב"צור קשר" ונחזור אליכם

כלכליסט-Calcalist: סופרבוס זכתה במכרז להפעלת המטרונית בחיפה; מתחייבת להגדיל תדירות בכ-50%

Share on facebook
Share on twitter

סופרבוס תפעיל את שלושת קווי המטרונית, המופעלים כיום על ידי חברת "דן צפון", ותוסיף עליהם שני קווי מטרונית חדשים. העברת השליטה על הפרויקט תתבצע לקראת סוף 2020, ואילו בחציון הראשון של שנת 2022 יופעלו שני הקווים החדשים - קו המנהרות שמחבר בין הקריות עם מרכזית חוף הכרמל וקו לעיר נשר

ליאור גוטמן 12:48 06.01.21

משרד התחבורה בחר בחברת סופרבוס כזכיינית החדשה של פרויקט המטרונית בחיפה. סופרבוס תפעיל את שלושת קווי המטרונית, המופעלים כיום על ידי חברת "דן צפון", ותוסיף עליהם שני קווי מטרונית חדשים: קו המנהרות (קו 4), שמחבר את הקריות עם מרכזית חוף הכרמל ביציאה מחיפה, דרך מנהרות הכרמל, וקו מטרונית חדש (קו 5) לעיר נשר, שיחבר בין צומת יגור דרך ציר בר-יהודה בנשר, ועד לשכונת הדר בחיפה.
קישור לכתבה המקורית
כלכליסט-Calcalist: סופרבוס זכתה במכרז להפעלת המטרונית בחיפה; מתחייבת להגדיל תדירות בכ-50% סופרבוס תפעיל את שלושת קווי המטרונית, המופעלים כיום על ידי חברת "דן צפון", ותוסיף עליהם שני קווי מטרונית חדשים. העברת השליטה על הפרויקט תתבצע לקראת סוף 2020, ואילו בחציון הראשון של שנת 2022 יופעלו שני הקווים החדשים - קו המנהרות שמחבר בין הקריות עם מרכזית חוף הכרמל וקו לעיר נשר מטרונית חיפה
לטענת משרד התחבורה, במסגרת המכרז ועם תוספת הקווים החדשים סופרבוס התחייבה להגדיל את תדירות הקווים בכ-50%.
פרויקט המטרונית נחשב לאחד ממיזמי התחבורה הגדולים בישראל. הוא יצא לדרכו ב־2009, נחתם ב־2010 מול חברת דן, תוכנן להיפתח בסוף 2012 והרצתו החלה בפועל באוגוסט 2013. האחראית על הפרויקט הייתה חברת יפה נוף שבבעלות עיריית חיפה ובפיקוח משרד התחבורה. מדובר בקווי אוטובוס שנעים במסלול משלהם, ומאחר ומדובר בחיפה הם פעלו גם בשישי ושבת. דו"ח מבקר המדינה הקודם שפירא מצא בשנת 2014 שהקמת הפרויקט נופחה והסתכמה בכ-1.6 מיליארד שקל, פי שלוש מהעלות המקורית.
חברת "דן בצפון" מפעילה כיום שלושה קווים באורך כולל של כ-40 קילומטרים, שחוצים את חיפה והקריות ומחברים בין ערי המפרץ לחיפה, דרך תחנות רכבת ישראל ומרכזי התחבורה באזור. לפי תנאי המכרז הקווים באשכול זה יופעלו בשתי פעימות: העברת השליטה על הפרויקט תתבצע לקראת סוף 2020, ואילו בחציון הראשון של שנת 2022 יופעלו שני הקווים החדשים. המכרז החדש כולל הפעלת 120 מטרוניות, לעומת 100 כיום, כאשר כ-40% מצי הרכב של הזכיין יהיה חשמלי.
המשך לכתבה המקורית
הערה חשובה: המטרונית מוסיפה זמן נסיעה בניגוד לקווים של אוטובוסים של אגד שהיו יותר מהירים ממנה בערך ב 20-30 דקות נסיעה וקווים מוצלחים אחרים שהיא תחליף בעתיד בניגוד למה שהיה לפני זה וזה בלי קווי המשך שחייבים לקחת שכל רקו המשך זה עוד 20-30 דקות נסיעה נוספות.
המטרונית מגיעה עם רציפים דחוסים שלא ניתן תמיד להכניס אליהם בטוח שלא בשעות העומס ולא תמיד ניתן לעלות אליה כי היא דחסו קווים בלי לחשוב על התוצאה
דן צפון או סופרבוס התוצאה היא נזק לתחבורה הציבורית, כאשר אגד נתן ונותן את השירות הכי טוב באיזור חיפה והקריות ולא היה צריך ולא יהיה צריך את הנתיבים המיוחדים האלה.
תוכלו לראות את אותו מודל אצל מיטל להבי – Meital Lehaviרון חולדאי – ron.huldai היום בתל אביב רק שבמקרה של תל-אביב מי שעושה את זה הם: אייל הרשטיק – Eyal Hershtik , מיטל להבי – Meital Lehavi, אסף הראל, רון חולדאי – ron.huldaiמאיה נורי – Maya Nouri  וחברת נת"ע לתושבים והעסקים ולעיר תל אביב.

זה הזמן להזכיר את התוצאות של הדו גלגלי בלי דין וחשבון, בלי רישיון, בלי טסט ובלי ביטוח ובלי מספר זיהוי

מה העמותות באמת רוצות לעשות לתחבורה בתל אביב וזה בלי שאר הערים בישראל

עיריית תל אביב, גופים עירוניים, עמותות ומלכ"רים והמחדל של הדו גלגלי בלי דין וחשבון

עיריית תל אביב, גופים עירוניים, עמותות ומלכ"רים והמחדל של הדו גלגלי בלי דין וחשבון עשו יד 1 נגד התושבים ותראו מה רשום ב pdf הבא. לא מספיק העמותות מחליטות בשבילכם/ן שהם/ן לא הרוב, אבל עכשיו נותנים להם/ן עוד מתנות על חשבון הציבור.

קרא עוד »